CMTrace Push Via GPO

Kaido Järvemets ütleb, et kui sul on SCCM siis kogu konfiguratsioon tuleks läbi selle välja pushida. Siiski on mõned tegevused mida armastan teha läbi GPOde. Mulle meeldib nii teha kuna see on lihtsam ja minujaoks mugavam. Muidugi on tõsi, et nii talitades puudub mul igasugune tagasiside paigalduse edukuse osas aga mõndade tegevuste puhul on see minu jaoks täiesti aktsepteeritav.

System Center 2012 R2 Configuration Manager: Mastering the Fundamentals 3rd Edition

See raamat soovitab pushida CMTrace kõikidesse masinatesse default logide vaatamise programmiks. Kuna SCCM adminile on .log failid väga oluline informatsioon siis tundus see mõte igati mõistlik enda prodcution keskkonnas ära teha aga mitte läbi SCCMi vaid läbi GPO.

Tegin CP CMTrace  nimelise GPO ja hakkasin ehitama (kasuan GPOde puhul alati eesliideseid CP – Computer policy, UP – User policy, CUP – Cumputer&User policy, nii talitades on parem ülevaade ja saab GPO panna alati subjektile võimalikult lähedale). Kõigepealt tuleb CMTrace.exe liigutada kohalikku masinasse, seda saab teha:

Computer Configuration > Preferences > Windows Settings > Files

cmtrace.PNG
Siin ma kopeerin faili võrgukettalt kohalikku masinasse.

Windowsi registri muudatuste jälgmiseks on mugav kasutada sellist utiliiti nagu fc.exe. Kui CMTrace esimest korda käivitada pakub ta võimalust muuta ennast default logide vaatamise rakenduseks. Kuidas ma vajalikud seaded teada saan? Lihtne, võta lahti regedit.exe, võta hive HKCU, tee paremklõps ja Export. Nimeks panen näiteks HKCU-1st.reg. Siis võtan lahti CMTrace ja muudan ta default logide vaatamise rakenduseks. Järgmiseks teen HKCUst järgmise ekspordi ja panen nimeks HKCU-2nd.reg. Nüüd võrdlen mõlemaid faile läbi CMD

FC HKCU-1st.reg HKCU-2nd.reg > Result.txt /u

Tulemuse põhjal tegin GPOs järgneva registry settingute pushi:

Computer Configuration > Preferences > Windows Settings > Registry

regsett.PNG

Kuna soovisin, et kogu policy oleks arvutipõhine, siis tegin muudatused HKLM alla aga vajadusel saaks ka teha HKCU alla.

Nüüd on mul CMTrace ühe GPO all. Panen policy mõne OU alla ja kõik liikmed hakkavad .log faile avama CMTracega, täpselt see mida vaja 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s